Azokkal a fiatalokkal dolgozunk együtt, akik észreveszik, hogyan működnek bizonyos folyamatok, és nem elégszenek meg az egyszavas válaszokkal: lehetőséget adunk nekik, hogy ezt másokkal is megosszák, sőt, azt is megtanítjuk, hogyan tegyék ezt. 2019 októberében indult programunkkal célunk egy olyan fiatalokból és civil szervezetekből álló közösség létrehozása, amely a médianyilvánosság segítségével hívja fel a figyelmet a társadalmunkat érintő problémákra.
Elmélyítenéd ismereteidet a társadalmunkat és a környezetünket érintő témákról? Megtanulnál úgy kommunikálni, hogy a szociálisan érzékeny kérdésekben is megálld a helyed? Érdekel, mitől lesz etikus egy újságíró/kommunikációs szakember? Szívesen írnál társadalmi témákról, de nem tudod, hogyan kezdj hozzá?
A Dear Society workshopján választ kaphatsz többek között ezekre a kérdésekre is.
A 3 órás workshopon beszélgetni fogunk a társadalmi felelősségvállalás és az újságírás kapcsolatáról, majd egy általunk fejlesztett társasjátékon keresztül lehetőséged nyílik kis csoportokban olyan társadalmi helyzeteket átélni, amelyekkel valószínűleg sosem találkoznál.
Társadalmi kérdések és/vagy a média iránt érdeklődő fiataloknak, egyetemistáknak, elsősorban a következő területekről:
Időpont: október 16. vasárnap 10:00-13:00 (3 óra, egy rövid szünettel)
Jelentkezési határidő: október 10. hétfő
Helyszín: Budapest, személyes részvétel (a pontos helyszínt a jelentkezés véglegesítése után küldjük el neked)
Ár: 9000 Ft
Jelentkezési űrlap
Kérdéseiddel keress minket bátran a hello@dearsociety.hu email címen!
A Dear Society programunkkal célunk egy olyan fiatalokból és civil szervezetekből álló közösség létrehozása, amely a médianyilvánosság segítségével hívja fel a figyelmet a társadalmunkat érintő problémákra.
2019 őszétől kezdve 4 féléven át tartottunk komplex média és szociális érzékenyítés workshopsorozatokat, amelyhez kapcsolódva a résztvevők cikkírási gyakorlatot is szerezhettek társadalmi témákban. 2021-ig összesen 53 résztvevő vett részt a programunkon, amelynek keretében 32 workshopra került sor média és társadalmi témákban.
2022-ben úgy döntöttünk, hogy összeállítunk egy rövidebb workshopot, valamint létrehozzuk saját társasjátékunkat, hogy minél több társadalmi téma iránt nyitott fiatalnak adhassuk át meglévő tudásunkat és tapasztalatainkat.
Pápai Anita vagyok. Jogász, blogger, kávéőrült. Célom, hogy az életem minden területén kiálljak az emberi jogokért, az utóbbi időben pedig az újságírásba is belekóstoltam. Szeretek a társadalmunkat érintő alapvető kérdéseken kritikusan gondolkodni, amelyről gyakran írok A tejhabos mindenit! oldalamon, a kávézás élményével összekötve.
Kommunikáció szakot végezve mindig is az érdekelt, hogyan lehet mélyebbre ásni. Kérdezni, figyelni, hallgatni. Emberi történeteket, életfilozófiákat, társadalmunk legfőbb mozgatórugóit, kihívásait és motivációit megismerni. Legnagyobb inspirációmat a természet és az emberek jelentik, legyen szó egy kéktúrázásról, egy művészeti kiállitásról, egy új kultúra szokásainak megismeréséről vagy akár egy szerda estéről.
Kamaszkorom óta – kisebb-nagyobb megszakításokkal – újságírónak készültem. Évekig újságíróként és szerkesztőként dolgoztam egy online kulturális magazinnál, amikor rájöttem, valami hiányzik. Szerettem volna közvetlen hatást kifejteni, segíteni. Így kezdtem el önkéntes koordinátorként dolgozni, és gyerekekkel foglalkozni. A Dear Society-ben pedig a két irány, újságírás és a szociális szféra találkozik – és én már otthon is érzem magam.