A közösségi média meghatározó része a fiatalok mindennapjainak. Az online tér számos lehetőséget tartogat, de veszélyt is rejt magában, ezért fontos, hogy szülőként vagy pedagógusként megfelelően tudjunk beszélni a biztonságos internethasználatról.
TovábbKorábbi cikkünkben már bemutattuk a KórházSuli alapítvány tevékenységét, ezúttal arra kerestük a választ, hogy miként élik meg az alapítvány tevékenységében való részvételt az önkéntesek. Gimesi Csengével, a gimnazista önkéntesek mentorával beszélgettünk.
TovábbTeams, Google Classroom, KRÉTA: olyan szavak, amelyeket a diákok és szülők az elmúlt egy évben szinte kötőszóként használtak, holott korábban nem találkoztak velük. Olyan alkalmazások, amelyek a járványhelyzet alatt bevezetett digitális oktatás kulcsai.
TovábbA gyermekek majdnem összes jogát sérti, ha beleegyezésük nélkül keringenek róluk fotók a neten. Sok szülő mégis gyakran posztolja ki a megörökített pillanatokat. Varga Aidával, a Hintalovon Alapítvány munkatársával a sharenting jelenséget jártuk körbe.
TovábbAz InDaHouse küldetése a rendszerszintű rasszizmus eltörlése és az esélyegyenlőség megteremtése a roma gyerekeknek. De mi történik, amikor egy világjárvány keresztezi a jó ügy útját? Erről is beszélgettünk Holpár Annával, az InDaHouse koordinátorával.
TovábbMilyen úton induljunk el, ha nehéz körülmények közt élő emberek történetét szeretnénk megosztani? Hogyan lehet jól segíteni? Miért vállalták a Dear Society fővédnökségét? Az On The Spot dokumentumfilm-sorozat alkotóival készített interjúnkból kiderül.
Tovább„Az a kiindulópont, hogy a gyerekeket senki ne világosítsa fel” – vallják a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány Yelon programjának képviselői, Nagy Viktória és Varga Aida, akikkel a jó szexedukáció fontosságáról beszélgettünk.
TovábbMindenki hallott az Európát érintő menekültválságról, azonban vannak olyan résztvevői is ennek a krízishelyzetnek, akiktől jóval kisebb mértékben volt hangos a sajtó: a gyerekek. A Migration Aid vezetőjével róluk beszélgettünk.
Tovább