Nők bántalmazó kapcsolatban, családon belüli erőszak. Hogyan lehet segíteni ezekben az esetekben? Interjú a NANE egyik önkéntesével, Füri Judittal.
TovábbA sugar daddys reklámokról és az onlyfansos meggazdagodásról többet lehet hallani, mint az online prostitúció áldozatairól. A feminista mozgalomnak tehát van még mit tennie. Petrás Boglárkát és Debreczy Esztert, a PATENT munkatársait kérdeztem.
TovábbHorváth Valéria 15 éve dolgozik a Lea Otthonban családgondozóként, itt talált rá a hivatására. Személyes tapasztalatairól, egyéni és ismétlődő sorsokról, generációkon átívelő strukturális problémákról és a családsegítés lehetőségeiről beszélgettünk.
TovábbAz abortusznak alapvető emberi és nőjogi lehetőségnek kellene lennie, sok országban mégis illegálisnak számít. A terhességmegszakításról és az ehhez kapcsolódó aktualitásokról beszélgettünk Krisztivel, a Patent Egyesület aktivistájával.
TovábbEgy lány története, akinek volt ereje kilépni egy bántalmazó kapcsolatból. Történetét álnéven, változtatás nélkül osztjuk meg, azzal az általa megfogalmazott szándékkal, hogy „senki ne gondolja, hogy bármivel is okot adhat partnerének ilyen bánásmódra”.
TovábbSzilvivel néhány éve találkoztunk először, ekkor mesélt egy budapesti női muszlim közösségről, amelynek a tagja. Most a hívővé válásának folyamatáról, muszlim házasságról, emberségről, a külvilág reakcióiról és a belső megélésről beszélgettünk.
TovábbA családon és párkapcsolaton belüli bántalmazás nem magánügy, hanem világszerte számtalan helyen előforduló súlyos, emberi jogi probléma. A nemzetközi 16 Akciónap kampány célja a nők elleni erőszak minden formájának felszámolása.
TovábbTényleg ezen a szakon szeretnél tanulni? Komolyan ez a munkád? Gyakran szembesülnek ezekkel a kérdésekkel azok a nők, akik „férfias” szakmát választanak. Megnéztük, milyen a nemek aránya a mérnöki, építészeti és tudományos szférában.
Tovább